Štítek

04. 08. 2020

Otázka

Prosím o radu jaké homeopatikum si vzít na menstruační bolest.

* bolest normálně nemívám, toto je ojedinělé
* 6.den menstruace, zpočátku velmi slabá, dnes silná a k tomu bolesti
* krev tmavá, srazena
* !!! bolest není moc výrazná a obtěžující v podbřišku, ale nesnesitelné je, jak vystřeluje dolů do noh, trochu do zad, bolest je souvislá (hlavne trnuti nohou), není křečovita ani pulsujici
* zhorsuje se pohybem a stáním
* zlepšení ulehnutim polohou v klubicku a odpocinkem
* špatná nálada, unava, naladovost
* možná spojitost s revmatickou bolesti

- ano

Odpověď

Mgr. Kamila Wiležinská P.G.Hom

Dělá Vám dobře teplo?

- Magnesia phosphorica AKH a Kalium carbonicum AKH.

30. 06. 2020

Otázka

Dobrý den, moc prosím o radu ohledně menstruace. Ve svých 15ti letech jsem ještě nemenstruovala a proto jsem byla poslána na gynekologii, kde mi doktorka menstruaci uměle vyvolala pomocí injekce a poté jsem asi dva roky brala prášky na pravidelnou menstruaci (Provera - myslím), poté jsem přešla na vyvolávání pomocí injekce a rok na to jsem začala užívat antikoncepci. Tu jsem teď v dubnu vysadila. Je mi 25, a od vysazení HA jsem ještě nemenstruovala. Dle doktora jsem zdravá a mám počkat, ... kdyby se však menses do půl roku nedostavil, bude ho vyvolávat, což už nechci... Chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaká homeopatika, která by tomu mohla pomoci? Pomýšlím už také na miminko... děkuji

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podle toho co popisujete, nebude váš případ úplně jednoduchý, pro optimální léčby bych doporučil osobní konzultaci. Do té doby začněte užívat Sulfur AKH a Arsenicum album AKH, dvě tablety 3krát denně.

04. 06. 2020

Otázka

Dobrý den, prosím o radu. Dcera, 17 let, má první dva dny menstruace velmi silné bolesti až křeče v břiše. Většinou si musí vzít prášek od bolesti. V době ovulace ji taky trápí bolest břicha, ale ne tak silná. Poradíte mi, zda existují nějaká vhodná homeopatika ? Děkuji.

- teplý obklad, stočení do klubíčka

Odpověď

Mgr. Kamila Wiležinská P.G.Hom

Ulevuje dceři teplý obklad na břicho a stočení do klubíčka? Nebo naopak chce větrat, pobíhá, je nervózní...

- super. Při bolesti podávejte Magnesia phosphorica AKH, ze začátku dost často, klidně co ctvrt hodiny. Při zlepšení můžete intervaly prodloužit, prostě ať si vezme, až si řeknou bolesti.
Aby takhle netrpěla, dávejte jí lék každý den jednou denně i mimo období bolesti.
Zároveň by bylo vhodné pro holčinu nalézt konstituční lék, který odstraní hormonální nerovnováhu a vlastní příčinu bolesti - poraďte se při osobní konzultaci s homeopatem.

24. 04. 2020

Otázka

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Poslední 3 cykly, kdy mi začala perioda se objevily velice silné křeče, že jsem se nemohla ani z postele zvednout. Pomohl mi až algifen, ale ten až za půl hodiny. Menstruaci mívám většinou o 1 až 3 dny dříve, tuto poslední, kdy jsem měla také křeče jsem dostala o 3 dny později, ale to mohlo být tím, že jsem byla po chřipce. (antibiotika jsem ale žádné nebrala). Prosím o radu ohledně mennstr. křečí a také scvháceností a závratí během té doby. Po chřipce, která trvala asi 8 dní cítím stále svalovou ztuhlost, občas suchý kašel, nemůžu se pořádně rozhýbat. Mám brát sulfur? Děkuji, Adéla

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte s léky Apis mellifica AKH a Calcarea carbonica AKH, užívejte dvě tablety 2krát denně od každého, týden před menstruací zvyšte na 2 tab. 3krát denně, takto užívejte do konce menstruace. Obecně je potřeba pro upravení cyklu, aby proběhlo alespoň 2-3 cykly. Průběžně proto informujte.

02. 04. 2020

Otázka

Dobrý den pane doktore, je mi 23 let a už od 15 let mě trápí vaginální výtok. Vyzkoušela jsem všechno možné, jak volně prodejné, tak i co mi předepsal lékař, ale nic mi nezabírá. V roce 2010 jsem podstoupila vyšetření, kde mi bylo zjištěno: Staphylococcus epidermidis, Enterococcus faecalis, Escherichia coli a Gardnerella vaginalis na základě nálezu mi byly zhotoveny autovakcíny. Po léčbě se můj zdravotní stav zlepšil v tom, že zmizeli obtíže jako pálení a svědění, ale výtok přetrvává stále. Teď již nemám žádné svědění nebo pálení, jen ten výtok, který nažloutlý a zapáchá, na gynekologii mi řekli, že je vše v pořádku. Prosím poraďte, jsem z toho zoufalá a nešťastná.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pokud se trápíte již dlouhodobě, byla by vhodná osobní konzultace. Do té doby začněte užívat Arsenicum album AKH a Allium cepa AKH, dvě tablety 3krát denně alespoň 3 měsíce. Bylo by také dobré, kdybyste přidala další informace, jakou máte menstruaci, jestli užíváte hormonální antikoncepci, jestli trpíte nějakých chronickým onemocněním.

12. 01. 2020

Otázka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaká homeopatika by jste doporučil na krvácení v menopauze- je mně 53 let a už jsem menstruaci v létě neměla a teď před 3 týdny bolesti a tmavá krev a opět za 3 týdny zase bolest vaječníku vpravo a trochu velmi tmavé krve. Děkuji

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, ve vašem případě by byla nejvhodnější osobní konzultace a také zpráva od vašeho gynekologa o vašem stavu. Do té doby začněte užívat léky Apis mellifica AKH a Melilotus AKH 2tablety 6krát denně.

04. 01. 2020

Otázka

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám již skoro rok a půl po porodu, ale stále nemám zatažené břicho, přes den se mi břicho "vyvalí" klidně až o 3 cm, vypadám jako těhotná. Ještě k tomu mám malou pupeční kýlu. Můžete mi poradit nějaká homeopatika, která by mi pomohla? Za jak dlouho (zhruba) mám zpozorovat změny? Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Graphites AKH a Thuja ocidentalis AKH 2 tablety od každého 3x denně. Po dvou měsících informujte, zpětná vazba je velice důležitá a pomůže nám rychleji dosáhnout požadovaného výsledku. Tento problém si může žádat více času, i půl roku, změny k lepšímu by se však měly objevit mnohem dřív. min na pul roku lečby graf + thuja