Štítek

20. 07. 2020

Otázka

Dobrý den, mám dva syny. Staršímu je 5 let a včera si zlomil ruku. Je vhodné mu dávat nějaká homeopatika pro lepší hojení? Druhý syn 20 měsíců jde na operaci uvolnění šlah na noze, je pro něj vhodné nějaké homeopatikum pro hladší průběh léčby? A ještě co je vhodné jako prevence nachlazení a posílení imunity pro oba. Předem děkuji za rady. Přeji krásný a pohodový den.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pro zvýšení imunity se velmi dobře osvědčil lék Silicea AKH. Celkově je to jeden z největších "dětských" léků. Napomáhá mimo jiné správnému růstu kostí a zubů. Má také velkou souvislost se úrazy, zejména zlomeninami. Staršímu synovi podávejte léky Hypericum perforatum AKH a Silicea AKH 1 tabletu 3x denně, pokud by ho to hodně bolelo, podávejte Hypericum 5x denně. Bylo by ale lepší mít více informací. Pokud je doplníte, bude naše léčba rychlejší. Mladšímu synkovi podávejte 1 tabletu 3x denně Hypericum perforatum AKH, Silicea AKH a Graphites AKH, před zákrokem a aspoň týden po zákroku pro lepší hojení.

10. 06. 2020

Otázka

Dobrý den, prosím o radu. Před 2 lety v prosinci(pamatuji si to přesně - 12.12.2018), jsem sjela po schodem po namrzlém sněhu a dopadla dole na beton na zadek. Měla jsem kompresivní zlomeninu obratle L1. Léčeno to bylo korzetem a analgetiky. Po třech týdnech jsem analgetika vysadila a od té doby se snažím bolest vydržet. Záda bolí spíš večer, po celodenní zátěži. Ráno ne. Bolí např. i dnes večer, kdy prší a je zima. Když je teplo, je to lepší. Také samozřejmě mám ráda teplou sprchu na záda, to mi dělá dobře. Prosím, je pro mne také nějaké homeopatikum? Moc děkuji za radu a přeji pěkný červnový večer.

Odpověď

MUDr. Mgr. Jana Hlavsová

Dobrý den, začala bych určitě dvojící poúrazových léků Hypericum AKH a Arnica AKH, 2 talbety 2x denně na měsíc.

14. 02. 2020

Otázka

Dobrý den, prosím o doporučení nějakého homeopatického přípravku na bolest ramenního kloubu. Dříve aktivní sportovec, nyní rekreační. Po cvičení mě vždy bolí pravé rameno. Moc děkuji. Blecha

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Hypericum perforatum AKH a Graphites AKH, dvě tablety 3krát denně ob den, po dvou měsících informujte.