Štítek

06. 07. 2020

Otázka

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Maminka (74 let) půjde na laserovou operaci očí (má větší nitrooční tlak, tak jí budou "rozšiřovat kanálky"). Doporučila jsem jí Arnicu AKH 3x denně 2 tbl. 1 - 2 dny před operací a v den operace nejméně ráno a v poledne před operací. Jak dávkovat po operaci si nejsem jistá a také bych se ráda zeptala, zda by měla užívat ještě něco (snad hypericum?) Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Mgr. Kamila Wiležinská P.G.Hom

Na hojení mě napadá Calendula a vzhledem k tomu, že jde a) o oko, b) o spálení tkáně bych doporučovala Argentum nitricum AKH a Causticum AKH. Už před zákrokem jako přípravu (2-3 dny 3xd) a poté co dvě hodiny cca 5-7 dní ( možná to přestane bolet dříve, tak pak " do ztracena").

20. 04. 2020

Otázka

Dobrý den pane doktore, 3. 12. 2012 jsem rodila císařem. 5. 3. 2013 se objevil tzv. Schlofferův tumor - kdy se mi jizva otevřela - a byla jsem na operaci pod celk. narkozou, vyndali mi stehy, které se měly vstřebat a nevstřebaly. Ted 17. 4. 2013 se na 2 místech nové jizvy objevilo to samé - v menším měřítku - opet jako reakce na šicí material - a opět mi ční granulační tkáň z jizvy a lékaři nevědí co se mnou a vypadá to na další operaci. Kamarádka mi poradila od své známé, která se zabývá homeopatií, natřít rány medem, překrýt a užívat calendulu - 5x denne a siliceu také 5x denne. Co si o tom prosím myslíte - lze to nějak vyléčit bez další operace ? Jsem z toho dosti zoufalá. Děkuji za Váš čas a přeji hezký den Iva Svobodová

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat Graphites AKH, dvě tablety 4krát denně, kromě toho bych však také doporučil osobní konzultaci, pokud se tak špatně hojíte a to co nejdříve.