Štítek

Otázka

Dobrý den, nyní čtu o léčivých účincích třezalky...mimo jiné i na psychiku...
Lze na psychické potíže a stavy související s psychikou úspěšně použít homeopatikum Hypericum perforatum AKH?
Děkuji za odpověď

Odpověď

MUDr. Mgr. Jana Hlavsová

Dobrý den, účinky homeopatické třezalky mají centrum spíše ve fyzickém těle: používáme ji jako skvělý lék poúrazový - regeneruje nervovou soustavu, zmírňuje bolest. Je výborná u bolesti zad, u ústřelu, obecně u problémů, které se zhoršují vlhkem a chladem.

Otázka

Dobrý den, Můj syn asi 6měsíců trpí nezvladatelnou chutí na sladké a od ledna nezvladatelnými emocemi a hlavně vztekem, kdy rozbíjí věci kolem sebe. Je mu 9 let, ve 2 letech mu diagnostikovali ADHD s hyperaktivitou. Vždy byl extrémně živý, dominantní a vzteklý, ale nyní už to nezvládám. Jsem vyčerpaná a sama jsem začala mít zdravotní i psychické problémy. Je možnost pomoci homeopaticky? Děkuji

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte synovi podávat léky Bella-donna AKH a Argentum nitricum AKH, dvě tablety 3krát denně, vhodná by byla také osobní konzultace. Pro sebe vezměte Acidum phosphoricum AKH, dvě tablety 2krát denně.

Otázka

Dobrý den, blíží se mi maturitní písemky a zkoušky. Začínám být trošku nervózní, poradil byste mi prosím co bych si mohla vzít hlavně tedy před ústními zkouškami, které mně čekají za měsíc. Mám strach, že budu mít tzv. okno. Občas se mi to stává ve škole z nervozity - moc děkuji. Jana Suchá

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pro takové případy se již mnohým studentům velice osvědčil Argentum nitricum AKH, pomáhá se lépe koncentrovat a také pozitivně ovlivňuje paměť. V období zkoušek užívejte 2 tablety 3krát denně, před zkouškou můžete brát i jednu tabletu co hodinu.

Otázka

Dobrý den, pane doktore, prosím Vás o radu. Už několik měsíců špatně spím. Někdy nemohu večer dlouho usnout, jindy se mi podaří usnout, ale v noci se často budím. Cítím se unavený, neodpočatý, bez elánu Je mi 53 roků. V roce 2008 jsem po ztrátě zaměstnání začal pracovat v nepřetržitém provozu na dvanáctihodinové směny. Mé problémy ale začaly až v průběhu roku 2012. Zpočátku jsem myslel, že se budím bolestí zad, nohy. Teď se přidaly další potíže - pocit staženého hrudníku, knedlíku v krku. Pomohly by mi homeopatické léky? Děkuji za odpověď.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Acidum phosphoricum AKH a Artemisia vulgaris AKH, dvě tablety z každého 3krát denně. Po měsíci informujte. Nespavost se však léčí poměrně delší dobu, proto může vaše léčba vyžadovat trpělivost. Byla by vhodná také osobní konzultace.