Štítek

04. 08. 2020

Otázka

Prosím o radu jaké homeopatikum si vzít na menstruační bolest.

* bolest normálně nemívám, toto je ojedinělé
* 6.den menstruace, zpočátku velmi slabá, dnes silná a k tomu bolesti
* krev tmavá, srazena
* !!! bolest není moc výrazná a obtěžující v podbřišku, ale nesnesitelné je, jak vystřeluje dolů do noh, trochu do zad, bolest je souvislá (hlavne trnuti nohou), není křečovita ani pulsujici
* zhorsuje se pohybem a stáním
* zlepšení ulehnutim polohou v klubicku a odpocinkem
* špatná nálada, unava, naladovost
* možná spojitost s revmatickou bolesti

- ano

Odpověď

Mgr. Kamila Wiležinská P.G.Hom

Dělá Vám dobře teplo?

- Magnesia phosphorica AKH a Kalium carbonicum AKH.

30. 06. 2020

Otázka

Dobrý den, moc prosím o radu ohledně menstruace. Ve svých 15ti letech jsem ještě nemenstruovala a proto jsem byla poslána na gynekologii, kde mi doktorka menstruaci uměle vyvolala pomocí injekce a poté jsem asi dva roky brala prášky na pravidelnou menstruaci (Provera - myslím), poté jsem přešla na vyvolávání pomocí injekce a rok na to jsem začala užívat antikoncepci. Tu jsem teď v dubnu vysadila. Je mi 25, a od vysazení HA jsem ještě nemenstruovala. Dle doktora jsem zdravá a mám počkat, ... kdyby se však menses do půl roku nedostavil, bude ho vyvolávat, což už nechci... Chtěla bych se zeptat, jestli jsou nějaká homeopatika, která by tomu mohla pomoci? Pomýšlím už také na miminko... děkuji

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podle toho co popisujete, nebude váš případ úplně jednoduchý, pro optimální léčby bych doporučil osobní konzultaci. Do té doby začněte užívat Sulfur AKH a Arsenicum album AKH, dvě tablety 3krát denně.

04. 06. 2020

Otázka

Dobrý den, prosím o radu. Dcera, 17 let, má první dva dny menstruace velmi silné bolesti až křeče v břiše. Většinou si musí vzít prášek od bolesti. V době ovulace ji taky trápí bolest břicha, ale ne tak silná. Poradíte mi, zda existují nějaká vhodná homeopatika ? Děkuji.

- teplý obklad, stočení do klubíčka

Odpověď

Mgr. Kamila Wiležinská P.G.Hom

Ulevuje dceři teplý obklad na břicho a stočení do klubíčka? Nebo naopak chce větrat, pobíhá, je nervózní...

- super. Při bolesti podávejte Magnesia phosphorica AKH, ze začátku dost často, klidně co ctvrt hodiny. Při zlepšení můžete intervaly prodloužit, prostě ať si vezme, až si řeknou bolesti.
Aby takhle netrpěla, dávejte jí lék každý den jednou denně i mimo období bolesti.
Zároveň by bylo vhodné pro holčinu nalézt konstituční lék, který odstraní hormonální nerovnováhu a vlastní příčinu bolesti - poraďte se při osobní konzultaci s homeopatem.

24. 04. 2020

Otázka

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Poslední 3 cykly, kdy mi začala perioda se objevily velice silné křeče, že jsem se nemohla ani z postele zvednout. Pomohl mi až algifen, ale ten až za půl hodiny. Menstruaci mívám většinou o 1 až 3 dny dříve, tuto poslední, kdy jsem měla také křeče jsem dostala o 3 dny později, ale to mohlo být tím, že jsem byla po chřipce. (antibiotika jsem ale žádné nebrala). Prosím o radu ohledně mennstr. křečí a také scvháceností a závratí během té doby. Po chřipce, která trvala asi 8 dní cítím stále svalovou ztuhlost, občas suchý kašel, nemůžu se pořádně rozhýbat. Mám brát sulfur? Děkuji, Adéla

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte s léky Apis mellifica AKH a Calcarea carbonica AKH, užívejte dvě tablety 2krát denně od každého, týden před menstruací zvyšte na 2 tab. 3krát denně, takto užívejte do konce menstruace. Obecně je potřeba pro upravení cyklu, aby proběhlo alespoň 2-3 cykly. Průběžně proto informujte.