Štítek

17. 07. 2020

Otázka

Dobry den,prosim o radu,sousedce uz mesic nechodi vlcak (pes) na zadni nohy,jako by je neovladal, ma pry oteklou michu po zablokovane pateri.chiropraktikem “opraveno” ale je na kortikoidech ... jak se mu prosim da pomoci. Dekuji i za nej.

Odpověď

Radana Zemánková

Pokud je tam otok, začneme s užíváním Apis melifica AKH. Pro určení homeopatie ještě více cíleně mi prosím zítra zavolejte 725870015 a pak uvážím, co bude vhodné ještě přidat.

30. 06. 2020

Otázka

Dobrý den, prosím o radu,.spíše asi veterinárního homeopata, lze i pejska vyčistit homeopatiky po očkování? Teď vyvstala i otázka, které psí nemoci opravdu očkovat. Děkuji

- Dobrý den, děkuji za vyčerpávající odpověď. Pejsek je stafordšírský bulteriér, 3 letý, bez zdravotních obtíží, neměl nikdy reakci po očkování. Spíše bych chtěla pročistit tělo po očkování a posílit imunitu. V jakém dávkování prosím doporucujete Thuju?

- Po jak dlouhou dobu po očkování prosím? Calcarea carbonica je i můj konstituční lék, určitě jsem si nevybrala plemeno náhodně, velmi zajímavé. Děkuji za Vaše rady

Odpověď

Radana Zemánková

Dobrý den, pokud neřešíte žádný konkrétní problém po očkování a chcete jen preventivně podpořit imunitu a pročistit tělo, doporučuji Thuja occidentalis AKH. Jestliže máte na mysli nějaký konkrétní stav, který se po vakcinaci objevil, bylo by potřeba si více popovídat o projevech potíží a v tom případě mi prosím zavolejte 725870015. Co se týče druhé části otázky, je vhodné ji probrat s Vašim vetem, protože on zná zdravotní stav Vašeho pejska dlouhodobě a podle toho může zvážit, co je vhodné očkovat. Za běžné a povinné se považuje vzteklina, dále se doporučuje očkovat DHPPiL (psinka, hepatitida, parvoviroza, parainfluenza, leptospiróza). Nicméně (ne) vhodnost je dobré koznultovat s veterinářem Vašeho pejska. Pokud Vás očkování čeká a máte obavy z nějaké nežádoucí reakce, zavolejte mi a pokusíme se zvolit konstituční lék přímo pro Vašeho pejska, aby byl co nejvíce připraven a podpořen.

- 1 tabletu 2x denně bude stačit. Homeopatická konstituce tohoto plemene je blízko k Calcarea carbonica AKH. Jsem ráda, že jste zdraví, buďte i nadále.

-  tak to bývá, že pes je velmi často jako jeho pán. Vyberte alespoň jedno balení a nadále můžete podporovat konstituci Calcareou carbonicou AKH 1 tbl. týdně, pokud je zcela zdravý.

20. 06. 2020

Otázka

Prosím jaká homeo použít pro psa na váček u zubu? Dekuji

Odpověď

Radana Zemánková

Dobrý den, doporučuji Hepar sulfuris AKH, který pomůže řešit zánět, absces a bylo by dobré do toho píchnout a vydezinfikovat.

20. 05. 2020

Otázka

Dobrý den, mám pejska, křížence, 151/2 roku, 7 kg. Vzhledem k věku se u něj projevuje stařecká demence (téměř nevidí a neslyší, občas kouká do stěny nebo se točí kolem dokola...), ale na druhou stranu má pořád chuť k jídlu, chodí rád ven, nepočůrává se... Velký problém ale nastal s tím, že začal mít večer záchvaty urputného štěkání, což mezi 22. - 24. hod. není v bytovém domě nic příjemného. Našel by se nějaký homeopatický přípravek, který by ho večer zklidnil/uspal? Obracím se na vás i proto, že mi homeopatika velmi pomohla u předchozího pejska, který měl ve starším věku problémy s prostatou a s homeopatiky problém zcela vymizel...

Tak snad se něco najde i pro tohoto pejska, zatím je mi líto uvažovat o jeho uspání, ale asi bych dlouho se sousedy (kteří si už stěžují, což se nedivím) nevydržela...

Děkuji moc

Odpověď

Radana Zemánková

Dobrý den, doporučuji začít užívat homeopatikum Artemisia vulgaris AKH 3x 1 tableta. Nicméně ráda bych si o pejskovi popovídala víc. Pokud budete chtít, zavolejte mi. 725870015

05. 04. 2020

Otázka

Dobrý den, prosím o radu, co by mohlo pomoci našemu pejskovi, kterému se vytvořil na zápěstí pravé př.nohy pakloub, pravděpodobně po nějakém úrazu, má silnou artrozu a nyní se stav zhoršil tak, že na nožku nedošlapuje a kloub nemůže ohnout, takže chodí o 3 nohách a má bolesti při uléhání i vstávání. Zatím jsme použili Traumeel, ale po týdnu užívání se zatím žádný účinek neprojevil. Děkuji Vám za odpověď.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pejskovi podávejte léky Dulcamara AKH a Graphites AKH, pokud je to střední nebo větší plemeno 2 tablety pokud jde o menšího psa, 1 tabletu 3krát denně. Vhodná by byla také osobní konzultace.

22. 02. 2020

Otázka

Dobrý den, prosím Vás pane doktore, dá se pomoci dvouletému samci fretky, u které diagnostikovali zralá kortikální katarakta, oko bez zánětu a má se dále pátrat po endokrinologických a systémových onkologických onemocněních-diabetes, Cusching, lymfom. Moc děkuji za odpověď

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pro zlepšení stavu fretce podávejte léky Graphites AKH a Arsenicum album AKH jednu tabletu od každého 3krát denně. Po měsíci informujte.

15. 01. 2020

Otázka

Dobrý den pane doktore, mám fenku bílého boloňského psíka, která se vždy po skončení hárání intenzivně škrábe za uchem a na boku. Srst si v těch místech vytrhá až na kůži. Je jí 7 let a měla 1x štěňátka. Předpokládám, že to bude nějaká hormonální záležitost, mohl by jste mi prosím poradit vhodnou homeopatickou léčbu. Děkuji za odpověď.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, podávejte fence Natrium phosphoricum AKH a Sulfur AKH, 1 tabletu 3krát denně (rozpustit ve vodě, přidat do jídla, nebo podat přímo do tlamy). Po šesti týdnech informujte.