Štítek

04. 08. 2020

Otázka

Dobrý den, potřebovala bych poradit co s padáním vlasů po porodu. 2 měsíce po porodu padaly velmi intenzivně, pak se to na nějakou dobu téměř zklidnilo. Teď kdy už má moje dcera skoro 17 měsíců, zase začaly dost padat. Musím dodat, že ještě kojím, navíc mám vlasy velmi jemné. Takže prosím jednak o něco na padání a pak také na zlepšení kvality vlasů.
Moc Vám děkuji a přeji hezký den.

- platí to prosím na padání vlasů u žen v přechodu? Děkuji.

Odpověď

Jana Hrinková

Dobrý den, prosím vezměte si Acidum phosphoricum AKH a natrium muriaticum AKH 3x2 denně 2 měsíce.

- určitě i v tomto případě to může pomoci, ale když chcete co nejpřesnější homeopatika volejte na číslo 776 879 799

Otázka

Dobrý den, již několik let bojuji se zarůstáním nehtů na palcích u nohy. Byla jsem již i na strhnutí části nehtů a od té doby dělám vše proto abych na nic takového již nemusela jít, ale v těhotenství se vše zhoršilo a ted s tím bojuji a k doktorům se bojím, protože si myslím, že mi ho zase strhnou a toho se bojím, protože si pamatuji tu bolest pak a ještě kojím. Není nějaké homeopatikum, co by mi pomohlo a zároven nevadilo u toho kojení? Děkuji Jana

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat Kalium muriaticum AKH a Graphites AKH, dvě tablety ráno a večer. Po třech měsících informujte, úplného zlepšení může být i po půl roce.

Otázka

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem homeopatika pro dceru (3 roky), která si kouše nehty na rukou i na nohou. Spouštěčem byl pravděpodobně rychlý nástup ve dvou letech do školky a můj na výpomoc do práce, dcera v některých věcech sedí na typ Sulfur (v roce jsem řešila neklidné spaní pomocí Sulfuru a to pomohlo), ale s výběrem na tento problém si nejsem jistá. Děkuji za případnou radu.

Odpověď

MUDr. Mgr. Jana Hlavsová

Dobrý den, tento problém umí řešit Argentum nitricum AKH, zkuste v dávkování 2 tablety 2x denně na měsíc.

Otázka

Dobrý den, p. doktore ráda bych se zeptala, co by bylo vhodné užívat pro 8letou dceru. Má plíseň na obou nehtech na palcích u nohou, v uších a za ušima seboroickou dermatitidu. Od malička je sledovaná pro sníženou hladinu IgA, časté bronchitidy, vedly až k dušnosti, dýchala i Ventolin a Seretide,brala i léky na podporu imunity. Nyní dých. cesty dlouhodobě v klidu, nic nebere. Na kožním jí předepsali kortikoidní masti a na plíseň Myfungar. Ráda bych to vyléčila nějakou šetrnější cestou. Je blondýnka, bledá, celkově sušší pleť, hodně citlivá. Děkuji za odpověď.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, dceři podávejte léky Kalium muriaticum AKH a Sulfur AKH, dvě tablety 3krát denně, nejméně dva měsíce. Kožní potíže a alergie mnohdy vyžadují delší léčbu a také je efektivnější, osobně vidět pacienta.

10. 02. 2020

Otázka

Vážený pane doktore, velmi prosím o radu. Při suché pedikůře při odstraňovíní zarostlého nehtu u levého palce došlo k poranění.Palec byl následně u pedikérky ošetřován, pak lékařem ordinován Framykoin. Ani po koupelích v řepíku, Hemagelu nedošlo k uzdravení. Další ošetření (3x) u pedikérky problém neostranily. Byla jsem u ortopeda, kde se léčím s artrozou, takže mně zná, byla navržena léčba ANT Doxybene 100mg na 10 dnů. ANT jsme 10 let neměla, dávám vždy přednost homeopatikům, ale tentokrát jsem je nasadila, mám obavy, aby se palec zhojil. Palec je suchý, ale bolavý, nehet špatně roste. Obavy mám taky z toho, že na mé zažívání to bude mít negativní dopad ( beru léky Kreon 25000 a Essential Forte na játra a slinivku). A jak by se zjistil třeba Streptokok? Ráda bych palec vyléčila a eliminovala negativní dopad ANT.K ANT beru Lactobacily.Prosím Vás o radu a doporučení možností léčby. Problém trvá 6 týdnů, palec je stále citlivý. Děkuji Vám a zdravím Vás. Eva Císařová

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, užívejte léky Arsenicum album AKH a Graphites AKH, dvě tablety z každého 3krát denně. Po měsíci informujte, celkově může léčba vyžadovat několik měsíců.