Štítek

31. 07. 2020

Otázka

Dobry den,potrebovala bych poradit.Trapi me neustale kozni problemy jako je -rude fleky na krku,suche strupovite ohraničené plochy na pažích,které jsou někdy zarudlé někdy klidné a neustala svědivost pokozky-po koupani,po natrění krémem,vyzkoušela sem uz kde co.Na kozním mi řěkli,že mám atopický ekzém,dostala sem kortikoidy a tablety proti skrabání.Dneska na alergologii zjistili alergii na psa,což se mi nějak nezdá,protože se psy pracuji a už tak 14let a tyto problémy mám tak 5let a nic nepomáha,Vyločena byla potravinova alergie.V přítomnosti pejskú nijak nepčikam ani nic jiného,to mi víc vadí kočky a na ty žádnou alergii nemám.Prosím moc o radu,protože to svědění je neskutečné.Dnes sem dostala lék -fexigra180mg.Dekuji mockrat za radu s pozdravem Zuzka Matejkova

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Sulfur AKH a Graphites AKH, dvě tablety 3krát denně. U dlouhodobých kožních potíží je však vždy lepší také osobní konzultace.

Otázka

Dobrý den, již několik let bojuji se zarůstáním nehtů na palcích u nohy. Byla jsem již i na strhnutí části nehtů a od té doby dělám vše proto abych na nic takového již nemusela jít, ale v těhotenství se vše zhoršilo a ted s tím bojuji a k doktorům se bojím, protože si myslím, že mi ho zase strhnou a toho se bojím, protože si pamatuji tu bolest pak a ještě kojím. Není nějaké homeopatikum, co by mi pomohlo a zároven nevadilo u toho kojení? Děkuji Jana

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat Kalium muriaticum AKH a Graphites AKH, dvě tablety ráno a večer. Po třech měsících informujte, úplného zlepšení může být i po půl roce.

25. 06. 2020

Otázka

Dobry den, viete mi poradit s atopickym ekzemom na rukach?

Odpověď

MUDr. Mgr. Jana Hlavsová

Dobrý den, ekzémy lze homeopaticky dobře léčit, fotka je bezva pro bližší představu, děkujeme. Nicméně pro výběr vhodného homeopatika je víceméně nutné znát více o "chování" ekzému: čím se horší/lepší, po čem vlastně začal, co mu případně předcházelo atd. Můžete napsat sem, nebo do SZ, nebo zavolejte a probereme to, tel 774 679 776.

10. 05. 2020

Otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na dceru -3 roky,máme problém s ekzémem.Už asi před rokem se jí začal objevovat ekzém na zadečku,ale vždy po pravidelném promašťování zmizel,letošní zimu a hlavně jaro se nám ale začal nějak rozjíždět -nejvíce na pažích a v podkolenních jamkách.Začína už ji i trošku svědit,ale nemá ho rozškrábaný. Máme výbornou zkušenost s Kalium muriaticum a Alium cepa při zánětech ucha.Na ten ekzém zkoušíme Thuya occ.,Argentum nitricum,Allium cepa,někdy mám pocit zlepšení,pak zas to zčervená. Je to od malička taková svérazná,tvrdohlavá holčička,ale na druhou stranu citlivá vůči ostatním ,taková bojovnice za bezbranné. Prosím o radu,jak by jste postupoval vy.Děkuji,Veronika.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, dceři podávejte Apis mellifica AKH a Sulfur AKH, 3krát denně po jedné tabletě od každého. Po dvou měsících informujte.

10. 04. 2020

Otázka

Dobrý den, mám 15 letou dceru kterou neustále trápí akné (není hnisavé), jsou to tvrdé pupínky. Co by jste doporučil a jak by to měla užívat. Děkuji

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte dceři podávat lék Sulfur AKH, dvě tablety 3krát denně. Kožní potíže se homeopaticky léči dost dobře, ale pokud je akné výraznější a už jej dcera řeší delší dobu, doporučil bych osobní konzultaci, protože v tomto věku je pro dívku vzhled obzvlášť důležitý.

Otázka

Dobrý den, p. doktore ráda bych se zeptala, co by bylo vhodné užívat pro 8letou dceru. Má plíseň na obou nehtech na palcích u nohou, v uších a za ušima seboroickou dermatitidu. Od malička je sledovaná pro sníženou hladinu IgA, časté bronchitidy, vedly až k dušnosti, dýchala i Ventolin a Seretide,brala i léky na podporu imunity. Nyní dých. cesty dlouhodobě v klidu, nic nebere. Na kožním jí předepsali kortikoidní masti a na plíseň Myfungar. Ráda bych to vyléčila nějakou šetrnější cestou. Je blondýnka, bledá, celkově sušší pleť, hodně citlivá. Děkuji za odpověď.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, dceři podávejte léky Kalium muriaticum AKH a Sulfur AKH, dvě tablety 3krát denně, nejméně dva měsíce. Kožní potíže a alergie mnohdy vyžadují delší léčbu a také je efektivnější, osobně vidět pacienta.