Štítek kašel

03. 08. 2020
kašel 

Otázka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost homeopatické léčby pro 1,5 roční dceru. Teď se jí 2x vrátil kašel, byla zahleněná, kašlala hlavně v noci. Klasické sirupy na kašel (např. mucosolvan) moc dobře nesnáší, přestala jíst a měla průjem. Na polykání tablet je myslím ještě malá, tak se chci zeptat zda existuje nějaký sirup na kašel pro takhle malé dítě a zda je i něco na posílení imunity. Jinak je to zdrávé dítě, které rádo jí. Žádné jiné léky nebere a často nemocná zatím nebyla. Děkuji za radu.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, při takovém kašli podávejte léky Kalium iodatum AKH a Calium carbonicum AKH, jednu tabletu 3 až 5krát denně, podle intenzity kašle. Tablety se dají rozdrtit na lžičce a rozpustit do pití nebo nějaké kaše. Preventivně podávejte lék Silicea AKH, dvě tablety před spaním.

18. 04. 2020

Otázka

dobrý den, od listopadu mě trápí nachlazení, kašel suchý, občas trochu hlenu.rýma celoročně,bolesti v krku (sucho+pálení) a k tomu celková slabost.studené ruce i nohy.děkuji za radu.přeju hezký den.zdeněk

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, začněte užívat léky Kalium carbonicum AKH a Silicea AKH, pokud teď není kašel akutní, stačí s dávkování 2 tablety ráno a večer, pokud je kašel akutní, 2 tablety 4krát denně. Po měsíci informujte.

15. 01. 2020

Otázka

DObrý den, chtěla bych se zeptat na lék Arsenicum Album: mohu jej použít u tříapůlletého dítěte, případně jaké dávkování? Můj syn trpí opakovanými kašli, rýmami...nyní má téměř měsíc kašel, kterého se těžko zbavuje. Nemá teploty, rýma je slabší...nález na plicích nemá. Jeho kašel je úporný, většisnou v noci, po námaze, při přechodu ze studeného do teplého prostředí atp. Alergiemi netrpí nebo zatím nebyly prokázány. Nikdy neměl ATB a nechci mu je dát. Neměl závažnější onemocnění. Trpí jen tímto kašlem: v roce 2012 ho měl v červenci, srpnu, potom v říjnu, listopadu a pak v prosinci až do teď. Dále jestli by tento lék mohl pomoci mé matce, jež pracuje v prostředí pečovatelské služby se seniory. Delší dobu trpí kašlem a nyní to celé přerostlo v pásový opar virového původu. Popř. jaké dávkování? A posledně i pro mne: téměř neustále trpím infekčními chorobami...spolu se svým synem, vždy od něho veškeré neduhy chytím a odstonám víc jak on. Mé příznaky: zánět dutin, těžké rýmy vícekrát ročně. Kašel přijde následně po silné rýmě. Loni jsem toto měla téměř vždy, když něco měl syn. Jak píšu, není to závažné, teploty nejsou, ale přesto nám to hodně ovlivňuje život a každodenní fungování. Mě např. tyto záněty vyřadí na několik dní z práce. Jaké dávkování u mě? Moc moc děkuji za případnou odpověď a rady. S pozdravem Mgr. Dana Řeháková

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, synovi podávejte Arsenicum album AKH a Silicea AKH v dávkování 1 tableta 3krát denně. Mamince také můžete podat Arsenicum album AKH a přidejte Apis mellifica AKH, dvě tablety 3krát týdně, na dva týdny, poté informujte. Pro sebe vezměte Arsenicum album AKH a Allium cepa AKH, po dvou měsících informujte.