Štítek

11. 07. 2020

Otázka

Dobrý den, zaujala mne rada ohledně migrény, manžel na ni trpí už několik let, zatím jsme nevypozorovali, co ji spouští, ale dost často se to stává, pokud si "přispí" - popř. jde později spát a ráno vstane později, než je obvyklé, někdy to začne i po pouhém "šlofíku" po obědě. Bolí ho vždy pravá polovina hlavy. Periodicita záchvatů je různá, nejčastěji po 14 dnech až měsíci, ale stane se, že je klid i déle, ale to je spíše vyjímečné, nejdelší čas bez migrény byl cca 3 měsíce. Jinak je zdravý, jiné zdravotní potíže nemá, je mu 37 let. Můžete prosím podle mého popisu doporučit nějaký lék? Předem moc děkuji, přeji hezký den.

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, manželovi podávejte léky Melilotus officinalis AKH a Hypericum perforatum AKH, dvě tablety ráno a večer po dobu dvou měsíců.

06. 07. 2020

Otázka

Dobrý den, dnes jsem v čekárně u lékaře objevila letáček Česká homeopatie v léčbě a prevenci bolesti hlavy a migrény, několik let trpím na migrény,, proto jsem se hned zeptala v lékarně a tam mi Melilotus AKH objednali,, začnu ho užívat preventivně, chtěla jsem se zeptat kolik bude potřeba balení k poznání výsledku a může se užívat i s jinými léky ,beru na štítnou žlázu. děkuji moc za opověd a už ted se těším, jestli mi opravdu pomůže nebo aspon zmírní migrény. Eva

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, určitě můžete Melilotus, a i jiná homeopatika, užívat i s jinými léky. Každý lék bude při tom řešit to, co má. S Melilotem jsou velmi dobré zkušenosti, za jak dlouho však budete moct pozorovat výsledky vy osobně, je těžké takto říct. Obecně tak do měsíce až dvou byste měla pozorovat rozdíl. Je to dáno tím, že homeopatie nepůsobí jako třeba analgetika, že akutně zastaví bolest. Homeopatika působí v jiné rovině, jejich úkolem je problém vyřešit, proto u chronických potíží potřebují čas. Homeopaticky se migréna dá léčit dobře, ale bylo by pak potřeba vědět více o vás a vašem případu. Je důležité například co ji spouští, jak často míváte záchvaty.

16. 04. 2020

Otázka

Dobrý večer ,při práci mám tupé bolesti v zádech pod pravou lopatkou nejhorší tak asi kolem poledne a i večer je cítit k tomu se přidružují bolesti kříže a večer mám pocit napětí v kotnících. mějte se Zdeněk

Odpověď

MUDr. Alexander Fesik

Dobrý den, pro efektivnější pomoc bych potřeboval trochu více informací, jakou práci děláte, kolik vám je let, jaký je váš celkový zdravotní stav, zdali jste měl nějaký úraz. Začněte s lékem Hypericum perforatum AKH 2 tablety 3krát denně, o svém stavu informujte.