Štítek bolest v krku

31. 07. 2020

Otázka

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Syn čerstvě 4 přinesl domů zase rýmu. A máme miminko 3,5 měsíce a už tu rýmu má taky. Teplotu nemají, spíš ucpaný nos, rýma neteče. Mě a partnera v souvislosti s jejich rýmou začalo bolet v krku. V porodnici jsem dostala prospekty k české homeopatii, tak bych ji ráda začala používat, než do nás pořád cpát chemii. Můžu tedy poprosit o info které homeopatika použít, kolik a jak často? Našla jsem allium cepa a silicea, ale nevím co je vhodnější? nebo použit oba? Děkuji moc za info.

- Myslím že od dětí se kterými se potkal minulý pátek. Když se vysmrká tak má bílo zelený hlen. Malé když odsaju tak taky. Já mám rýmu, ale úplně trošičku. A manžel jen ten krk.

- Všichni? A kolik? Jednu tabletu? Děkuji

Odpověď

Mgr. Kamila Wiležinská P.G.Hom

Z čeho tu rýmu chytil? Vůbec žádné hleny se netvoří? Vy s manželem kromě bolesti v krku cítíte další potíže?

  • Silicea 3xd, Argentum nitricum AKH 3xd a Kalium iodatum AKH 3xd. Za týden se, prosím, ozvěte.
  • děti jednu, dospělí dvě. Jestli máte všichni stejné příznaky, všichni stejné léky.
07. 07. 2020

Otázka

Dobrý den,

ráda bych poprosila o radu, jak si pomoci s akutní bolestí v krku/rýmou. S homeopatií začínám a nejsem si jistá, zda jsem zvolila správnou léčbu. Děkuji

Průběh:

SOBOTA:

Navečer mě začalo "škrábat" v krku (v horní části, řekla bych, že nosohltan), kašel není, pokud se snažím odkašlat, tak suchý, rýma se nepustila ale cítím trochu ucpané dutiny, teplota není, bolest je tak silná, že v noci nemůžu spát (pomáhá horký čaj) - vzala jsem si nejdříve pulsatilu, pak v noci několikrát belladonu

NEDĚLE:

Pocitově se to posunuje dolů do krku, přes den se cítím OK, slabá rýma, škrábe v krku, kašel ani teplota ne - vzala jsem si několikrát ferrum phos.

V cítím, jak se dutiny více ucpávají, pocitově se cítím hůře navečer

PONDĚLÍ

Spustila se rýma (průhledná, spíše vodová), hodně škrábe v krku (posun shora dolů), začínám odkašlávat (spíše suchý, semtam produktivní a vykašlu hlen průhledný/bílý), pomáhá horký čaj, přes den se cítím celkem OK - vzala jsem si několikrát přes den arsenicum album

Navečer velké zhoršení, úplně se mi ucpaly dutiny a k tomu zalehly uši, v noci nemůžu spát (hrozná bolest v krku)

ÚTERÝ

Už hodně odkašlávám (spíše suchý, výjimečně produktivní), rýma silnější (celkem to teče nebo vymrkám), dutiny jsou plné, vystřeluje i do uší, popíjím horký čas s vit. C - beru ferrum phos. + kalium bich.

Odpověď

Mgr. Kamila Wiležinská P.G.Hom

Dobrý den, doporučuji Arsenicum album, dávkujte často, je to hodně nízká potence. Kdybyste do zítřka necítila zlepšení, kupte Arsenicum album AKH a přidejte Dulcamaru AKH, cca co dve hodiny 1 tabletu.